Niedziela, 31 maja 2020 roku        

Odnowienie Misji Świętych

Nasza parafia w ubiegłym tygodniu przeżywała odnowienie misji św. Od Środy Popielcowej parafianie gorliwie uczestniczyli w Eucharystii, naukach stanowych i nabożeństwach.
Misje, w których braliśmy udział były wyjątkowe, z dwóch powodów:
- były to 1-sze misje w historii Piotrowiec.
- prowadzone przez cztero osobowy zespół misyjny, który dopiero co się utworzył, aby działać na terenie Ukrainy. W skład tego zespołu wchodzą: Ks. Stanisław Irysik, ks.Michał Talapkanicz, s, Małgorzata Bolisega i s. Monika Młynarczyk. Nasza wioska jest dobrze znana Ks. Stanisławi i s. Monice, którzy przed laty pracowali w Piotrowca, stąd dobrze znają ludzi i problemy.

Odnowienie Misji Świętych Odnowienie Misji Świętych Odnowienie Misji Świętych Odnowienie Misji Świętych Odnowienie Misji Świętych Odnowienie Misji Świętych Odnowienie Misji Świętych Odnowienie Misji Świętych Odnowienie Misji Świętych Odnowienie Misji Świętych Odnowienie Misji Świętych Odnowienie Misji Świętych Odnowienie Misji Świętych Odnowienie Misji Świętych

Myślę, że czas misji dał sposobność wielu ludziom przyjrzeć się swojemu życiu, swojej rodzinie. Ponadto myślę że misjonarze pobudzili sumienia parafian, do większej refleksji nad wiarą i sensem życia. Poruszali współczesne problemy rodzin, ukazywali sens życia w zgodzie w rodzinach i sąsiedztwie, przypominali małżonkom ich zadania wynikające z sakramentu małżeństwa, zas młodzieży sens ich pieknego życia i powołania. Nauczycielom s. Malgorzata przypomniała prawdę, że ich praca to przede wszystkim powołanie i ogromna odpowiedzialność za wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
Zauważyłem, że parafianie bardzo przeżywali nauki, kazania, nabożeństwa drogi krzyżowej, Gorzkie Żale, czy odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Była to dla nich taka wielka uczta duchowa. Modlimy się, aby owoce tych misji św. Przyniosły obfite plony w sercach wszystkich uczestników i w ich rodzinach.
Takim szczególnym momentem misji św. Było nabożeństwo przy Krzyżu misyjnym obok kościoła. Wiele osób wzruszało się gdy podchodzili do krzyża, aby go z szacunkiem ucałować. Nie dziwię się, gdyż ci ludzie znają wartość krzyża i wiedzą co to znaczy nieść krzyż przez życie. Przez długie lata komunistycznego reżimu walczyli i zachowali wiarę ojców. Teraz czasy się zmieniły, ale zagrożenie utraty wiary są nadal możliwe, chociażby przez wyjazdy za granicę małżonków itp. Stąd oddając cześć Krzyżowi dziękowali za wiarę, ale również z troską patrzą w przyszłość…
Pragnę z całego serca podziękować ks. Stanisławowi Irysikowi za gorliwość w głoszeniu słowa Bożego oraz ks. Michałowi za słowo Boże w wioskach dojazdowych: w Korczesztach i Górnych Piotrowcach.
Dziękuję bardzo s. Małgorzacie, za nauki dla młodych małżeństw, nauczycieli oraz młodzieży. Były to nauki pełne ciepła i życzliwości.
Podziękowanie kieruję również do s. Moniki, z którą przez parę lat współpracowałem, za pięknie i twórcze spotkania dla dzieci oraz oprawę liturgiczną na Mszach św.
Wdzięczność naszą wyrażamy naszym drogim misjonarzom w naszej modlitwie. Zaś krzyż misyjny, który jest obok kościoła będzie nam ciągle przypominał o wartościach, które mają wypełniać nasze codzienne życie.

Na Niedzielę i Święta

UR. ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Przyjdź Duchu Święty Boże!
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Historia okolicy

Piotrowce
Pierwsi polacy przybyli na Arszyce w 1910 roku...

Czytaj więcej

Piotrowce Dolne

Piotrowce Dolne

Świątynia p.w. Przemienienia Pańskiego. Msze święte oraz katechezy odprawiane są tutaj w języku polskim.

Czytaj więcej

Piotrowce Górne

Piotrowce Górne

Świątynia p.w. Świętego Antoniego z Padwy. Obecnie przygotowujemy się do koniecznego remontu dachu.

Czytaj więcej

Korczeszty

Korczeszty

Kaplica p.w. Świętego Józefa. Kaplica jest w trakcie budowy. Korczeszty leżą 8 km od świątyni Przemienienia.

Czytaj więcej