Czwartek, 19 lipca 2018 roku        

Auto Strażackie

14 kwietnia 2018 r. w Arszycy odbyła się historyczne wydarzenie. Nasza wioska otrzymała pierwszy samochód strażacki oraz sprzęt gaśniczy. Samochód strażacki przekazali nam przedstawiciele gminy Czernichów. Dzięki zaangażowaniu: Pana Wójta Adama Kosa, Pana Prezesa OSP w Międzybrodziu Żywieckiemu Robertowi Kliś oraz ks. dziekanowi Januszowi Kuciel proboszczowi parafii w Międzybrodziu Żywieckim mogła się odbyć uroczystość przekazania samochodu strażackiego naszej miejscowości. Ze strony ukraińskiej jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Jarosławowi Bartosz, Przewodniczącemu Administracji w Storożyńcu za pomoc z dokumentami potrzebnymi do przekazania samochodu na Ukrainie.

W uroczystości przekazania samochodu strażackiego wziął udział Konsul Generalny z Winnicy Szanowny Pan Damian Ciarciński, który serdecznie podziękował stronie polskiej za troskę i pomoc naszej miejscowości.

Samochód strażacki wzmocni poczucie bezpieczeństwa ludzi i mienia.

Wcześniej 12 kwietnia wójt Piotrowiec Dolnych oraz radni jednogłośnie powołali w Arszycy ochotniczą straż pożarną, której pierwszym prezesem został Bolesław Gawluk –gratulujemy! Jeszcze w sobotę popołudniu Prezes OSP Rober Kliś z innym strażakiem przeprowadzili szkolenie z naszą nowo powołaną OSP!

Podziękowanie należą się również naszym parafianom, którzy zorganizowali pobyt Dobrodziejów w naszej parafii – Bóg zapłać!

Obecnie czekamy na wybudowanie garażu dla samochodu strażackiego czyli remizy strażackiej.

Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu

Na Niedzielę i Święta

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
(Ef 1,17-18)
Niech Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa
przeniknie nasze serca swoim światłem,
abyśmy wiedzieli,
czym jest nadzieja naszego powołania.
Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

Historia okolicy

Piotrowce
Pierwsi polacy przybyli na Arszyce w 1910 roku...

Czytaj więcej

Piotrowce Dolne

Piotrowce Dolne

Świątynia p.w. Przemienienia Pańskiego. Msze święte oraz katechezy odprawiane są tutaj w języku polskim.

Czytaj więcej

Piotrowce Górne

Piotrowce Górne

Świątynia p.w. Świętego Antoniego z Padwy. Obecnie przygotowujemy się do koniecznego remontu dachu.

Czytaj więcej

Korczeszty

Korczeszty

Kaplica p.w. Świętego Józefa. Kaplica jest w trakcie budowy. Korczeszty leżą 8 km od świątyni Przemienienia.

Czytaj więcej