Środa, 18 września 2019 roku        

Auto Strażackie

14 kwietnia 2018 r. w Arszycy odbyła się historyczne wydarzenie. Nasza wioska otrzymała pierwszy samochód strażacki oraz sprzęt gaśniczy. Samochód strażacki przekazali nam przedstawiciele gminy Czernichów. Dzięki zaangażowaniu: Pana Wójta Adama Kosa, Pana Prezesa OSP w Międzybrodziu Żywieckiemu Robertowi Kliś oraz ks. dziekanowi Januszowi Kuciel proboszczowi parafii w Międzybrodziu Żywieckim mogła się odbyć uroczystość przekazania samochodu strażackiego naszej miejscowości. Ze strony ukraińskiej jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Jarosławowi Bartosz, Przewodniczącemu Administracji w Storożyńcu za pomoc z dokumentami potrzebnymi do przekazania samochodu na Ukrainie.

W uroczystości przekazania samochodu strażackiego wziął udział Konsul Generalny z Winnicy Szanowny Pan Damian Ciarciński, który serdecznie podziękował stronie polskiej za troskę i pomoc naszej miejscowości.

Samochód strażacki wzmocni poczucie bezpieczeństwa ludzi i mienia.

Wcześniej 12 kwietnia wójt Piotrowiec Dolnych oraz radni jednogłośnie powołali w Arszycy ochotniczą straż pożarną, której pierwszym prezesem został Bolesław Gawluk –gratulujemy! Jeszcze w sobotę popołudniu Prezes OSP Rober Kliś z innym strażakiem przeprowadzili szkolenie z naszą nowo powołaną OSP!

Podziękowanie należą się również naszym parafianom, którzy zorganizowali pobyt Dobrodziejów w naszej parafii – Bóg zapłać!

Obecnie czekamy na wybudowanie garażu dla samochodu strażackiego czyli remizy strażackiej.

Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu Auto Strażackie :: www.piotrowce.eu

Na Niedzielę i Święta

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

Krzyż Jezusa jest źródłem wszelkich błogosławieństw
i przyczyną wszystkich łask.
Dzięki niemu wierzący czerpią moc ze słabości,
chwałę ze wzgardy i życie ze śmierci.

(św. Leon Wielki)
Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

Historia okolicy

Piotrowce
Pierwsi polacy przybyli na Arszyce w 1910 roku...

Czytaj więcej

Piotrowce Dolne

Piotrowce Dolne

Świątynia p.w. Przemienienia Pańskiego. Msze święte oraz katechezy odprawiane są tutaj w języku polskim.

Czytaj więcej

Piotrowce Górne

Piotrowce Górne

Świątynia p.w. Świętego Antoniego z Padwy. Obecnie przygotowujemy się do koniecznego remontu dachu.

Czytaj więcej

Korczeszty

Korczeszty

Kaplica p.w. Świętego Józefa. Kaplica jest w trakcie budowy. Korczeszty leżą 8 km od świątyni Przemienienia.

Czytaj więcej