Poniedziałek, 10 grudnia 2018 roku        

Szkółka przy parafii

Już od jesieni w naszej parafii Piotrowcach na plebani trwają zajęcia z języka polskiego, geografii i historii. Zajęcia prowadzą panie: Błażena Malicka, Wanda Gawluk oraz ks. Adam, który prowadzi zajęcia z historii Polski.

W Korczesztach zajęcia z j. polskiego prowadzi na razie tylko ks. Adam. W Korczesztach zajęcia odbywają się w zakrystii, niestety jeszcze nie mamy tam piecyka elektrycznego. Więc lekcje odbywają się w chłodzie.

Jest potrzeba aby nasze dzieci uczyły się j. polskiego, sami o to proszą rodzice. Piotrowcach na zajęcia przychodzi 20 dzieci, w Korczesztach 10. Brakuje nam tablicy szkolnej, magnetofonu, gdyż dzieci uczą się również ludowych piosenek i tutejszych tańców.

Chcemy zachować kulturę i polskość w młodym pokoleniu. Wszystkim, którzy już wspierają nasze dzieci w nauce (przybory szkolne i podręczniki) serdeczne Bóg zapłać!

Szkółka przy parafii:: www.piotrowce.eu Szkółka przy parafii:: www.piotrowce.eu Szkółka przy parafii:: www.piotrowce.eu Szkółka przy parafii:: www.piotrowce.eu Szkółka przy parafii:: www.piotrowce.eu Szkółka przy parafii:: www.piotrowce.eu Szkółka przy parafii:: www.piotrowce.eu Szkółka przy parafii:: www.piotrowce.eu Szkółka przy parafii:: www.piotrowce.eu Szkółka przy parafii:: www.piotrowce.eu Szkółka przy parafii:: www.piotrowce.eu Szkółka przy parafii:: www.piotrowce.eu Szkółka przy parafii:: www.piotrowce.eu Szkółka przy parafii:: www.piotrowce.eu Szkółka przy parafii:: www.piotrowce.eu

Na Niedzielę i Święta

II NIEDZIELA ADWENTU
DZIĘKUJEMY KOŚCIOŁOWI
W POLSCE
ZA POMOC MODLITEWNĄ
ORAZ POMOC MATERIALNĄ
KOŚCIOŁOWI NA
WSCHODZIE!
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Historia okolicy

Piotrowce
Pierwsi polacy przybyli na Arszyce w 1910 roku...

Czytaj więcej

Piotrowce Dolne

Piotrowce Dolne

Świątynia p.w. Przemienienia Pańskiego. Msze święte oraz katechezy odprawiane są tutaj w języku polskim.

Czytaj więcej

Piotrowce Górne

Piotrowce Górne

Świątynia p.w. Świętego Antoniego z Padwy. Obecnie przygotowujemy się do koniecznego remontu dachu.

Czytaj więcej

Korczeszty

Korczeszty

Kaplica p.w. Świętego Józefa. Kaplica jest w trakcie budowy. Korczeszty leżą 8 km od świątyni Przemienienia.

Czytaj więcej