Poniedziałek, 10 grudnia 2018 roku        

Peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego

15.01. br, w II. Niedzielę Zwykłą, rozpoczęła się peregrynacja wizerunku Pana Jezusa Miłosiernego wśród rodzin polonijnych w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Piotrowcach Dolnych na Bukowinie (południowo – zachodnia Ukraina). Wydarzenie zostało poprzedzone nawiedzeniem Cudownego Obrazu kościołów Archidiecezji Lwowskiej, które miało miejsce na przełomie października i listopada ubiegłego roku.

Parafia Przemienienia Pańskiego jako jedyna w Archidiecezji otrzymała Tryptyk Bożego Miłosierdzia. Ten szczególny dar został ofiarowany przez Ks. Bp. Romana Pindla, ordynariusza diecezji Bielsko – Żywieckiej, który nawiedził lokalną wspólnotę polonijną, dokonując w tym czasie poświęcenia nowowybudowanego kościoła pw. Św. Józefa Rzemieślnika w sąsiednich Korczesztach, dnia 1.05.2016r.

Wielopokoleniowe rodziny Polaków, pozostałe za wschodnią granicą, bardzo mocno pielęgnują wiarę katolicką i dbają, aby wraz z tradycją, była kultywowana, mimo licznych zawirowań kulturowych i gospodarczych. Tym większa jest ich radość i wdzięczność wobec Boga i wobec Rodaków, iż mogą modlić się wspólnie w swojej parafii, w swoim domu.

Orędzie i kult Bożego Miłosierdzia osiągnęło charakter ekumeniczny, ponieważ Tryptyk podejmują zarówno katolicy z Piotrowiec Dolnych, mieszkańcy okolicznych wiosek jak i rodziny prawosławne z najbliższego otoczenia.

Peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w Piotrowcach Dolnych :: www.piotrowce.eu Peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w Piotrowcach Dolnych :: www.piotrowce.eu Peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w Piotrowcach Dolnych :: www.piotrowce.eu Peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w Piotrowcach Dolnych :: www.piotrowce.eu Peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w Piotrowcach Dolnych :: www.piotrowce.eu Peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w Piotrowcach Dolnych :: www.piotrowce.eu Peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w Piotrowcach Dolnych :: www.piotrowce.eu

Na Niedzielę i Święta

II NIEDZIELA ADWENTU
DZIĘKUJEMY KOŚCIOŁOWI
W POLSCE
ZA POMOC MODLITEWNĄ
ORAZ POMOC MATERIALNĄ
KOŚCIOŁOWI NA
WSCHODZIE!
Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Historia okolicy

Piotrowce
Pierwsi polacy przybyli na Arszyce w 1910 roku...

Czytaj więcej

Piotrowce Dolne

Piotrowce Dolne

Świątynia p.w. Przemienienia Pańskiego. Msze święte oraz katechezy odprawiane są tutaj w języku polskim.

Czytaj więcej

Piotrowce Górne

Piotrowce Górne

Świątynia p.w. Świętego Antoniego z Padwy. Obecnie przygotowujemy się do koniecznego remontu dachu.

Czytaj więcej

Korczeszty

Korczeszty

Kaplica p.w. Świętego Józefa. Kaplica jest w trakcie budowy. Korczeszty leżą 8 km od świątyni Przemienienia.

Czytaj więcej