Czwartek, 20 września 2018 roku        

Jubileusz 10-lecia Fali Lwowskiej

Chór parafialny „Bratki” wziął udział w jubileuszu 10-lecia istnienia Fali Lwowskiej w Polskim Radiu Katowice.

Na zaproszenie pani redaktor Danuty Skalskiej nasz chór 10 grudnia o godz. 18.00 wystąpił w Operze Śląskiej, ze swoim repertuarem wraz z innymi zespołami z Polski, aby uświetnić to wielkie wydarzenie dla wszystkich Kresowian. Chór Piotrowiecki ponadto uświetnił śpiewem kolęd spotkanie opłatkowe dla gości uczestniczących w jubileuszu.

Będąc na Śląsku skorzystaliśmy z zaproszenia Dyrekcji Gimnazjum nr 16 w Zabrzu, gdzie spotkaliśmy się z młodzieżą i wspólnie śpiewaliśmy piosenki, które znamy. Przy okazji podziękowaliśmy nauczycielom i uczniom za zebrane przybory szkolne i słodycze dla naszych uczniów.

Natomiast 11 grudnia „Bratki” spotkali się ze swoimi przyjaciółmi z chóru „Hejnał” w Mazańcowicach. Okazja była również doniosła, gdyż wpisała się w 50-lecie istnienia chóru Hejnał. Bratki podarowali zaprzyjaźnionemu chórowi wyszywany obraz św. Jana Pawła II, który został zawieszony w Gminnym Ośrodku Kultury w Mazańcowicach.

Zapamiętamy niepowtarzalny pobyt w Częstochowie u Pani Jasnogórskiej, gdzie uczestniczyliśmy w Mszy św. przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskie. Tam na wzgórzu Jasnogórskiej Madonny zawierzyliśmy naszą parafię i naszych Drogich Dobrodziejów.

Na koniec chór Bratki odwiedził strony rodzinne ks. Adama oraz sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej na Żywiecczyźnie.

Dziękujemy wszystkim naszym Dobrodziejom, dzięki którym mogliśmy spędzić piękne dni w Polsce wśród przyjaciół.

Jubileusz 10-lecia Fali Lwowskiej :: www.piotrowce.eu Jubileusz 10-lecia Fali Lwowskiej :: www.piotrowce.eu Jubileusz 10-lecia Fali Lwowskiej :: www.piotrowce.eu Jubileusz 10-lecia Fali Lwowskiej :: www.piotrowce.eu Jubileusz 10-lecia Fali Lwowskiej :: www.piotrowce.eu Jubileusz 10-lecia Fali Lwowskiej :: www.piotrowce.eu Jubileusz 10-lecia Fali Lwowskiej :: www.piotrowce.eu Jubileusz 10-lecia Fali Lwowskiej :: www.piotrowce.eu Jubileusz 10-lecia Fali Lwowskiej :: www.piotrowce.eu Jubileusz 10-lecia Fali Lwowskiej :: www.piotrowce.eu Jubileusz 10-lecia Fali Lwowskiej :: www.piotrowce.eu Jubileusz 10-lecia Fali Lwowskiej :: www.piotrowce.eu Jubileusz 10-lecia Fali Lwowskiej :: www.piotrowce.eu Jubileusz 10-lecia Fali Lwowskiej :: www.piotrowce.eu Jubileusz 10-lecia Fali Lwowskiej :: www.piotrowce.eu Jubileusz 10-lecia Fali Lwowskiej :: www.piotrowce.eu Jubileusz 10-lecia Fali Lwowskiej :: www.piotrowce.eu Jubileusz 10-lecia Fali Lwowskiej :: www.piotrowce.eu Jubileusz 10-lecia Fali Lwowskiej :: www.piotrowce.eu

Na Niedzielę i Święta

XXIV Niedziela
Jakże trudno jest przyjąć Chrystusowe
wezwanie do codziennego niesienia krzyża.
Boimy się, że to ponad nasze siły,
nie potrafimy zaufać i uwierzyć,
że Pan nie pozostawia nas samym sobie.
A przecież On nigdy nie prosi nas o coś,
czego nie jesteśmy w stanie zrobić.
Zaufajmy Bogu, naszemu Stwórcy,
który naprawdę pragnie naszego dobra i szczęścia.
On zna nas najlepiej i wie, do czego jesteśmy zdolni.
Nigdy nie zostawia nas samych,
lecz przez krzyż prowadzi nas do pełni życia.
Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 

Historia okolicy

Piotrowce
Pierwsi polacy przybyli na Arszyce w 1910 roku...

Czytaj więcej

Piotrowce Dolne

Piotrowce Dolne

Świątynia p.w. Przemienienia Pańskiego. Msze święte oraz katechezy odprawiane są tutaj w języku polskim.

Czytaj więcej

Piotrowce Górne

Piotrowce Górne

Świątynia p.w. Świętego Antoniego z Padwy. Obecnie przygotowujemy się do koniecznego remontu dachu.

Czytaj więcej

Korczeszty

Korczeszty

Kaplica p.w. Świętego Józefa. Kaplica jest w trakcie budowy. Korczeszty leżą 8 km od świątyni Przemienienia.

Czytaj więcej