Czwartek, 20 września 2018 roku        

Piotrowiecki udział w Mszy św. Beatyfikacyjnej

We wrześniu ubiegłego roku postanowiliśmy, że poświecenie naszego kościoła odbędzie się 1 maja 2011 roku. Ksiądz Arcybiskup zatwierdził termin, a my zaczęliśmy oficjalnie przygotowywać się do uroczystości konsekracji kościoła. Nadanie imienia Jana Pawła II, miało odbyć się po beatyfikacji, której termin jeszcze nikt nie znał. I oto w styczniu jak grom z nieba przyszła wiadomość, że beatyfikacja Ojca św. odbędzie się 1 maja 2011 roku. Tę wiadomość potraktowaliśmy, jak samą ingerencję z Nieba, że jeszcze nie jesteśmy duchowo przygotowani na tak wielkie wydarzenie religijne i historyczne dla Bukowiny na Ukrainie.

Piotrowiecki udział w Mszy św. Beatyfikacyjnej Piotrowiecki udział w Mszy św. Beatyfikacyjnej Piotrowiecki udział w Mszy św. Beatyfikacyjnej Piotrowiecki udział w Mszy św. Beatyfikacyjnej Piotrowiecki udział w Mszy św. Beatyfikacyjnej

Świątynię, którą wznosimy dzięki tak wielkiej pomocy Rodaków i pracy parafian jest symbolem wiary przechowanej w rodzinach w czasach sowieckiego reżimu. Ponadto jest hołdem złożonym Janowi Pawłowi II, za ukazanie nam jak żyć w kulturze wielonarodowościowej, aby nie zatracić wartości chrześcijańskich.
1 maja, my również z całym Kościołem katolickim myślami byliśmy na Palcu św. Piotra, gdzie Ojciec św. Benedykt XVI wyniósł na ołtarze Jana Pawła II. O godz. 11.00 (ukraińskiego czasu) zebraliśmy się w naszej nowo wybudowanej świątyni, aby uczestniczyć za pośrednictwem TV Polonia w transmisji Mszy św. Podczas tej Mszy św. oddawaliśmy bł. Janowi Pawłowi wszystkich, którzy wspierają naszą budowę ofiarą, modlitwą i pracą. Dziękowaliśmy Bogu za tą beatyfikację, ale również prosiliśmy aby nasze życie było piękne oparte na fundamencie przykazań. Tak z wieloma trudnościami zmagamy się na wiosce: choćby wyjazdy za chlebem, brak perspektyw dla młodzieży, itd.
15.10.2011 r. nasz kościół będzie konsekrowany z nadaniem imienia bł. Jana Pawła II. Cieszymy się bardzo za ten zaszczyt. Ale również jesteśmy świadomi, że Papież – Słowianin jest dla nas wyzwaniem, abyśmy Jego naukę życiem wyznawali. Na ten trud walki o świętość w naszym życiu, niech nam z Nieba błogosławi Jan Paweł Wielki.

Na Niedzielę i Święta

XXIV Niedziela
Jakże trudno jest przyjąć Chrystusowe
wezwanie do codziennego niesienia krzyża.
Boimy się, że to ponad nasze siły,
nie potrafimy zaufać i uwierzyć,
że Pan nie pozostawia nas samym sobie.
A przecież On nigdy nie prosi nas o coś,
czego nie jesteśmy w stanie zrobić.
Zaufajmy Bogu, naszemu Stwórcy,
który naprawdę pragnie naszego dobra i szczęścia.
On zna nas najlepiej i wie, do czego jesteśmy zdolni.
Nigdy nie zostawia nas samych,
lecz przez krzyż prowadzi nas do pełni życia.
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Historia okolicy

Piotrowce
Pierwsi polacy przybyli na Arszyce w 1910 roku...

Czytaj więcej

Piotrowce Dolne

Piotrowce Dolne

Świątynia p.w. Przemienienia Pańskiego. Msze święte oraz katechezy odprawiane są tutaj w języku polskim.

Czytaj więcej

Piotrowce Górne

Piotrowce Górne

Świątynia p.w. Świętego Antoniego z Padwy. Obecnie przygotowujemy się do koniecznego remontu dachu.

Czytaj więcej

Korczeszty

Korczeszty

Kaplica p.w. Świętego Józefa. Kaplica jest w trakcie budowy. Korczeszty leżą 8 km od świątyni Przemienienia.

Czytaj więcej